Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pierwsza porażka Biało-Czerwonych na Mundialu. Tak kibicowano w Klukowie

Utworzono dnia 20.06.2018

Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym meczu w Piłkarskich Mistrzostwach Świata z Senegalem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Pierwsza bramka dla Senegalu padła w 37. minucie. Uderzał Sadio Mane, a piłka odbiła się od polskiego obrońcy, Thiago Cionka, myląc naszego bramkarza i dając Senegalowi prowadzenie. W drugiej połowie drugiego gola dla przeciwników strzelił M'Baye Niang (60. minuta) pod dość kuriozalnym błędzie naszej obrony. Nadzieję polskiej reprezentacji dał w 86. minucie Grzegorz Krychowiak, który popisał się bramką z główki, lecz do końca meczu Polakom nie udało się wyrównać i spotkanie zakończyli porażką.

Pomimo przegranej biało-czerwonych dzielnie dopingowali kibice m.in. w Klukowie, gdzie już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wspólne oglądanie meczu. Wydarzenie zgromadziło ponad 50 osób. Spotkanie wyjątkowo oglądane było wewnątrz budynku ze względu na wczesną porę transmisji (mecz transmitowany był za pomocą projektora, przy świetle dziennym obraz byłby niewidoczny).

Kolejny mecz Polaków, który odbędzie się w niedzielę, będzie już prawdopodobnie pokazywany na zewnątrz, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe. Polacy zmierzą się z Kolumbią o godzinie 20:00.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)

Bramki: Grzegorz Krychowiak (86) - Thiago Cionek (37.-sam), M'Baye Niang (60)

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak - Salif Sane, Idrissa Gueye

Sędziował: Nawaf Shukralla (Bahrajn)

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek (86. Bartosz Bereszyński), Thiago Cionek, Michał Pazdan, Maciej Rybus - Jakub Błaszczykowski (46. Jan Bednarek), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik (73. Dawid Kownacki), Robert Lewandowski

Senegal: Khadim N'Diaye - Moussa Wague, Kalidou Koulibaly, Salif Sane, Youssouf Sabaly - Sadio Mane, Alfred N'Diaye (87. Cheikhou Kouyate), Idrissa Gueye, Ismaila Sarr - Mame Diouf (62. Cheikh N'Doye), M'Baye Niang (75. Moussa Konate).